Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego przy ul. Solec 56 w Warszawie

Dywany

Maroko to kraj o wieloletniej tradycji tkania najpiękniejszych dywanów na świecie. Od ponad tysiąca lat kobiety z berberyjskich plemion tkają dywany z wełny owiec wypasanych na szczytach gór Atlas. Część plemion zamieszkuje ten łańcuch górski do dnia dzisiejszego, a sztuka tkacka jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Dywany wyróżniają się pod względem wzorów i kolorystyki, ponieważ nie są one wykonywane według określonych szablonów. Tkacze wplatają we wzory własne doświadczenia życiowe, stosując bogatą symbolikę miłości, natury oraz szczęścia. Do barwienia dywanów na intensywne kolory takie jak: niebieski, czerwony, pomarańczowy, żółty i fioletowy stosuje się substancje pobierane z roślin i owoców lawsonii – źródła henny, a także z granatów, fig oraz liści herbaty rosnących w górach Atlas. Naturalny czarny kolor pochodzi z kolei z wełny owiec i kóz zamieszkujących góry Atlas.

Współpracujemy w Maroku z lokalnym handlarzem dywanów mieszkającym u stóp gór Atlas, który każdego tygodnia skupuje dywany od miejscowych Berberów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom tradycyjne oraz nieco nowsze warianty marokańskich dywanów odznaczające się doskonałą jakością.

Aktualizuję…
  • Brak produktów w koszyku.