Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego przy ul. Solec 56 w Warszawie.

Pielęgnacja dywanów wełnianych

Dywany, które u nas kupujecie to inwestycje na lata, dlatego ważne jest, by odpowiednio o nie zadbać, aby niezmiennie cieszyły Was swoim wyglądem. Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią Wam to zadanie.

Wełna to surowiec, który zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Dzięki zawartości naturalnej lanoliny jest odporna na brud i plamy, dlatego regularne odkurzanie pomoże utrzymać ją w świetnej kondycji.

Przez pierwszych kilka miesięcy, dywany przechodzą “pylenie wełny”. Jest to naturalne zjawisko, występujące w dywanach wełnianych ręcznie tuftowanych. Należy systematycznie odkurzać dywan wyłącznie ssawką bez użycia szczotek – aby usunąć wychodzący puch wełniany. Odkurzanie końcówką ze szczotkami może wzmagać lub przedłużyć okres pylenia.

*Pylenie dywanu nie jest podstawą do reklamacji dywanu chyba że powoduje to powstawanie “łysych obszarów” na dywanie.

Na dywanie ręcznie tuftowanym w trakcie jego użytkowania mogą pojawić się pojedyncze włókna wychodzące ponad powierzchnię dywanu. Takich włókien nie wolno wyciągać, należy je delikatnie przyciąć nożyczkami. Wychodzenie pojedynczych włókien jest naturalną właściwością dywanów tuftowanych, nie jest wadą fabryczną dywanu.

Aby uniknąć kurczenia, podczas czyszczenia wełny należy użyć chłodnej wody.

W przypadku dywanów tuftowanych najbardziej zalecanym sposobem czyszczenia jest czyszczenie parą. Jest to efektywna metoda, a przy tym najmniej inwazyjna.

W razie mocnych zabrudzeń – nie częściej niż raz na rok-2 lata zaleca się czyszczenie dywanu w profesjonalnych punktach, odpowiednio dobranymi środkami. Nie zaleca się stosowania metody czyszczenia dywanów “na wskroś” ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie dywanu.

Jeśli wystąpią zabrudzenia, zalania – osuszyć natychmiast, następnie wyczyścić łagodnym mydłem i zimną wodą.

W przypadku dywanów z wełny nie należy używać środków czyszczących na bazie tlenu.

Aby zapobiec blaknięciu, należy unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych. Stała ekspozycja na światło słoneczne może powodować blaknięcie dywanu.

Aktualizuję…
  • Brak produktów w koszyku.