Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego przy ul. Solec 56 w Warszawie

Bouchra Boudoua

Bouchra Boudoua jest artystką i projektantką dzielącą życie między Casablankę i Marrakesz. Ukończyła Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie, gdzie obroniła licencjat z projektowania przestrzeni. Obecnie pracuje w swoim studiu kreatywnym w Casablance, gdzie eksperymentuje z kształtami, fakturami i różnymi technikami szkliwienia, tworząc ceramikę użytkową i dekoracyjną.

Równolegle z pracą projektową w studiu, Bouchra ściśle współpracuje również z marokańskimi rzemieślnikami z różnych regionów kraju. Jej ambicją jest zachowanie starych technik marokańskich rzemieślników poprzez reinterpretację tradycyjnej ceramiki w celu stworzenia elementów, które sięgają do przeszłości, ale jednocześnie dumnie pełnią swoją rolę w naszych współczesnych domach.

Praktyka artystyczna stanowi dla Bouchry również podróż w głąb samej siebie w poszukiwaniu własnych korzeni i dialogu z przodkami. Jej prace, w których artystka zawsze dąży do równowagi między rzemiosłem a designem, odzwierciedlają unikalna, naiwną i prostą estetykę specyficzną dla południowego Maroka.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.